Google Apps G Suit vs Office 365 ärilahendused

Oma töös peame ikka selgitama, miks Google on mõnes asjas parem ning millal kindlasti eelistada Office 365 lahendusi. Seepärast selgitan meie kogemusest lähtuvalt, millal mis lahendust eelistada ja miks. 

Google Apps for Business lahendus ärikliendile

Google appsi kasuks räägib tema lihtsus. Kui täna on kasutusel veel “tavaline eposti lahendus”, kus kasutatakse POP3/IMAP ja algelist webmaili ning samas ettevõte ei kasuta Microsofti tooteid (eelkõige MS Outlooki), siis Google lahendus aitab ettevõttel viia oma eposti süsteem palju parema tasemele. Ühtne haldus, suurem turvalisus (Gmaili, Google Drive sisu taastamine kuni 28 päeva tagasi), mobiilsete seadmete parem haldus.

Samuti on hinnastamine väga lihtne. Valida on 2 paketi vahel, kus esimesest peaks piisama 99% juhtudel ning teine valik lisab suurema turvalisuse ja piiramatud mahud (Google Apps Unlimited).

Miinuste poolelt tuleb mainida mõnda asja. MS Outlooki töötab küll kenasti Google Appsi süsteemidega, kuid kuna tegemist on ikkagi eraldi loodud liidestusega, siis sellega on teinekord probleeme. Samuti halduses on mõned omad “kiiksud”, mis Office 365 keskkonnas puuduvad (eelkõige administeerimise poolel). Teatud klientidega võib see olla päris suureks probleemiks (muudatused võtavad selgelt liiga kaua aega). Samuti on paljude kasutajate jaoks, kes on eelnevalt kasutanud Outlooki keeruline harjuda Gmail’i loogikaga.

Täpsemalt lugemist leiab siit aadressilt: https://gsuite.google.com/

Google Apps sobib ettevõttele kui:

  • Eelistad kasutada ainult Gmail keskkonda ja nutiseadmeid
  • Soovid liidestada Gmaili mõne teise pilveteenusega (nt Pipedrive)
  • Kasutad täna veel IMAP/POP3 lahendust
  • Ei kasutada MS Office tarkvara

Office 365 lahendused on väga populaarsed ning seda sõltumata ettevõtte suurusest.

Office 365 lahendused on enamikule äriklientidele tuttavad, väga paljud on aastaid kasutanud MS Exchange serverit ja MS Office tarkvara. Seetõttu üleminek Office 365 lahendustele on väga lihtne ning võimaldab hoida kokku kulusid. Kulude kokkuhoiu all pean silmas eelkõige seda, et pole vaja enam majasisest Exchange serverit, mida on vaja hallata, uuendada ja varundada. Kui varasemalt on ettevõte kasutanud Microsofti tooteid (MS Exchange, Sharepoint, MS Outlook), siis pigem soovitame eelistada Office 365 lahendust, kuna selle kasutamine ei eeldaks suuri muutusi töökorralduses. Oluline on ka märkide, et kui kasutajad on harjunud MS Outlookiga, siis on neid keeruline veenda kasutama Gmaili. Samuti kui ettevõttel on vaja palju andmeid töödela Excelis (just suuremad ja keerulisemad tabelid), siis Gmaili tööriistad, et taga kogu vajalikku funktsionaalsust.

Hinnastamine

See on Office 365 puhul kindlasti keerulisem, kui Google Appsi puhul, samas valikut on oluliselt rohkem ehk pakutavaid teenuseid on rohkem. Kui Google Appsi hakata liidestama erinevate teiste tarkvaradega, siis kasvavad ka kulud ning need ei piirdu enam ainult Google Apps tasudega.

Valik, mis paket Office 365 täpselt sobib, on seotud alati kliendi ärivajadustega ning siin puudub 100% õige vastus. Erinevaid pakette saab kombineerida ning iga ettevõte leiab endale kõige optimaalsema lahenduse. Seega alati tuleb analüüsida, kuidas klient töötab ja mida ta vajab.

Miinuseid

Office 365 pole otseselt ühtegi suurt miinust, mis puudutaks süsteemi haldamist või kasutamist. Kuid siin võib mainida seda, et Microsoftile omaselt on hinnakiri piisavalt “kirju” ning õige valiku tegemine eeldab tavaliselt põhjalikumat analüüsi.

Rohkem saab lugeda siit: https://products.office.com/et-ee/business/office

Office 365 lahendused sobivad ettevõttele kui:

  • Kasutad ja vajad ka tulevikus MS Office tarkvara
  • Eelistada alati kõige uuemat tarkvara Office, Skype For Business
  • Oled varasemalt kasutanud MS Exchange lahendust
  • Soovid kasutada kas teisi Microsofti pilvelahendusi (Azure)
  • Ettevõttes on kasutusel Active Directory teenus